Csatlakozzon informatikai és matematikai programjainkhoz!

Doktori Iskolánk programjában növekvő szerepet kapnak az utóbbi időkben hangsúlyt kapott új területek, közöttük a robotsebészet, az élettani folyamatok, a biológia, az intelligens kiber-fizikai rendszerek, a felhőrendszerek, a mérnöki modellezés, az űreszközök. A kutatást végző doktoranduszokat saját, a nemzetközi kutatási világban reputációval rendelkező témavezetőinken kívül elismert hazai és külföldi kutatók támogatják. Fontos feladatunk a fejlődő ipar megnövekedett kutató igényének kielégítése. Lehetőségekkel és anyagilag is támogatjuk hallgatóinkat, hogy kutatási eredményeiket nemzetközileg fajsúlyos konferenciákon mutathassák be és publikációikat világszinten élvonalbeli digitális könyvtárban helyezhessék el. Különleges lehetőség, hogy felismerve a matematika megnövekedett jelentőségét az informatikában és a versenyképes mérnöki munkában, informatikai és a matematikai tudományágakban is fogadunk hallgatókat, lehetőséget adva ennek a két ágnak a közelebbi kapcsolatára a hallgatói kutatásokban. Az alkalmazott informatika és matematika jelleg programunknak a fejlett gyakorlati informatikai alkalmazások és a tudomány szoros kapcsolatát jelenti. Ezen a honlapon minden fontos információt megtalál programjainkról, a jelentkezés módjáról és feltételeiről, és betekintést kap a doktoriskolai hallgatók feladataiba, a velük szemben támasztott követelményekbe. Az AIAMDI vezetői és a témavezetők elérhetősége megtalálható, kérdéseikre választ kapnak.